Päikesepõletuse ennetamine
Suuremale osale inimestest meeldib päevitada. Liigne UV-kiirguse mõju võib tekitada päikesepõletust, mille tulemusel nahk muutub valusaks ja punaseks. Päevitamiseks tuleb valida sobiv viis vastavalt oma nahatüübile. Allpool toodud nõuandeid järgides on võimalik päikesepõletusi vältida:
- püüdke vältida päikese käes olemist siis, kui päike on kõige intensiivsem (kella 11.00 ja 15.00 vahel);
- kandke peakatet, päikeseprille ja rõivaid, mis kaitsevad päikesekiirguse eest;
- kasutage päikesekaitsevahendit, millel on suur päikesekaitsefaktor.
Päikesepõletused lastel
Laste nahk on tundlikum kui täiskasvanutel ning seetõttu on see päikesepõletuse suhtes eriti vastuvõtlik. Mõned nõuanded päikesepõletuse vältimiseks:
- lapsed peavad kandma peakatet, UV-kiirgust mitteläbilaskvaid riideid ja päikeseprille, millel on 100% kaitse UV-kiirguse vastu;
- nägu, õlad, selg ja jalad tuleb kokku määrida päikesekaitsevahendiga, millel on kõrge päikesekaitsefaktor (SPF 50 või enam);
- et lapsel ei tekiks päikese käes viibides vedelikupuudust pakkuge talle juua.
Päikesepõletuse sümptomid
Päikesepõletus võib olla nii kerge kui raske. Päikesepõletuse tundemärgid on naha punetus, valulikkus, ebamugavustunne. Raskema päikesepõletuse korral võivad tekkida tursed ja villid.
Väikeste põletuste ravi
Esmaabi on tõhusam, kui seda osutada viivitamatult. Kui teil või teie pereliikmel on tekkinud põletus, tuleb põletuse kohta vähemalt viis minutit külma vee all hoida. Naha jahutamine aitab vähendada rakkude kahjustumist.
Põletuste ja päikesepõletuste ravi Bepanthen® kreemiga (dekspantenool)
Bepanthen® kreem (dekspantenool) soodustab naha paranemist ja taastumist pärast päikesepõletust ja väikeseid põletusi. Paranemise ja epitelisatsiooni soodustamiseks, kanda nahale üks või vajadusel rohkem kordi päevas.
Sobivad tooted
Bepanthen® kreem (dekspantenool)
Bepanthen® kreem (dekspantenool) soodustab ärritunud ja kahjustatud naha paranemist. Kreem on koostiselt kergem kui salv.